Całkowity koszt kredytu mieszkaniowego

0

Niestety, ale współczesna, przeciętna osoba jest specjalistą w stosunkowo niewielu dziedzinach. Jest to przede wszystkim sfera dotycząca życia zawodowego, co jest zupełnie naturalne. Natomiast, w pozostałych kwestiach pojawiających się w życiu codziennym, przeciętny człowiek nie jest specjalistą, co wymusza na nim skorzystanie z porad osób, które są zorientowane w określonych zagadnieniach. Najlepsze lokaty

Świetnym przykładem mogą być usługi bankowe, wciąż zyskujące na popularności w dzisiejszych czasach. Możemy wymienić co najmniej kilka produktów bankowych, na które decyduje się coraz większa część społeczeństwa. Wystarczy wspomnieć choćby o kontach osobistych, ale również nieco konkretniejszych propozycjach banków jak np. kredyt mieszkaniowy umożliwiający sfinansowanie zakupu nowego lokum. Nie ulega wątpliwości fakt, że zdecydowana większość młodych osób, które niedawno skończyły studia, nie zdążyła jeszcze zgromadzić imponujących oszczędności, które mogłyby pozwolić pokryć wydatek związany z zakupem jakiegokolwiek, nawet najmniejszego mieszkania.

Przeciętne lokum w centrum jednego z dużych, polskich miast to koszt rzędu co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Jest to kwota zupełnie nieosiągalna dla większości ludzi, dlatego kredyt hipoteczny wydaje się jedynym sensownym rozwiązaniem. Musimy jednak pamiętać o tym, że stanowi on spore obciążenie dla budżetu domowego. Jego spłata rozkłada się w czasie nawet na kilkadziesiąt lat (oferta większości banków mówi o maksymalnym okresie kredytowania – 35 lat). Co więcej, całkowity koszt kredytu może nawet dwukrotnie przekroczyć cenę mieszkania.

O czym należy pamiętać?

Możemy wyodrębnić co najmniej kilka części składających się na całkowity koszt kredytu. Po pierwsze, są to oczywiście odsetki wprost uzależnione od wysokości oprocentowania. Nawet najlepszy kredyt hipoteczny, według serwisu oferty-kredytow.com cechuje się tym parametrem w wysokości co najmniej kilkunastu procent. Nie można zapominać również o prowizji dla banku czy obligatoryjnym ubezpieczeniu.

Comments are closed.