Charakterystyka lokaty progresywnej

0

Lokaty bankowe są obecnie najbardziej popularnymi produktami bankowymi, które umożliwiają nam inwestowanie swoich oszczędności. Banki oferują nam wiele rodzajów lokat wśród których znalazła się lokata progresywna. Warto zatem przyjrzeć się jej bliżej.Polisolokaty

Czym jest lokata progresywna?

Ten rodzaj lokaty charakteryzuje zwiększające się oprocentowanie wraz z czasem jej trwania. Wiadomo, że na początku oprocentowanie jest na niższym poziomie, ale z każdą następną kapitalizacją odsetek wysokość oprocentowania znacznie wzrasta. Najwyższą wartość uzyskuje się na samym końcu trwania lokaty progresywnej. Z reguły na takiej lokacie odsetki naliczane są comiesięcznie.

Wady i zalety lokaty progresywnej

Jak w przypadku innych lokat bankowych tak i w tym przypadku przed założeniem lokaty progresywnej należy dokładnie przeanalizować taką ofertę. Często słyszymy w reklamach, że klient, który ulokuje swoje oszczędności na takiej lokacie może liczyć na wysoki procent. Jest to oczywiście prawdą, ale wysoki procent uzyskamy dopiero na końcu trwania tej lokaty. W efekcie może okazać się, że ten typ lokaty jest mało opłacalny w porównaniu do innych produktów bankowych.

Korzyści z tej lokaty dużo zależą od kapitalizacji odsetek, jeśli ona będzie prowadzona w drugim systemie to musimy pamiętać o tym, że lokaty nie będziemy mogli zamknąć przed czasem, jeśli to zrobimy oznacza to dla nas brak zysku. Dlatego przed podpisaniem umowy o lokatę progresywną warto w banku zapytać o sposób naliczania odsetek, aby w przyszłości się nie rozczarować.

Dla kogo jest przeznaczona lokata progresywna?

Z tej lokaty bankowej najchętniej korzystają osoby, które nie wiedzą dokładnie w jaki sposób chcą inwestować i powiększać swoje oszczędności. Jeśli wybiorą comiesięczną kapitalizację odsetek to mają możliwość wypłacenia całego kapitału i dotychczas zgromadzonych odsetek przed czasem zakończenia lokaty. Warto zaznaczyć, że jest to bardzo specyficzna lokata, jednak, gdy wszystko dokładnie przemyślimy to możemy w efekcie uzyskać niezły zysk. Jeśli nie wiemy w którym banku założyć taką lokatę warto zajrzeć do http://oszczednoscionline.pl, gdzie umieszczone są rankingi lokat. Takie działanie z pewnością przyspieszy podjęcie decyzji o założeniu odpowiedniej lokaty bankowej, która wypracuje dla nas odpowiednie zyski. Nie traćmy czasu i już dziś rozważmy możliwości ulokowania swoich oszczędności.

Comments are closed.