Co wybrać – kredyt czy leasing?

0

Właściciele firm często stają przed pytaniem, co jest bardziej opłacalne dla ich przedsiębiorstwa: wzięcie auta w leasing czy kredyt samochodowy? Większą popularnością cieszy się obecnie leasing, ale nie brakuje także chętnych na zaciągnięcie kredytu, szczególnie, gdy firma ma już ugruntowaną pozycję na rynku i dobrze prosperuje.ranking lokat i kont

Zależnie od tego, co wybierze właściciel firmy, koszty poniesione przez przedsiębiorstwo mogą być różne. I tak, mniejszy nakład finansowy jest potrzebny do wzięcia samochodu w leasing, natomiast decydując się na nawet najlepszy kredyt samochodowy musimy się liczyć z tym, że bank pobierze od nas o wiele więcej pieniędzy, niż pragniemy od niego pożyczyć. Przy wyborze którejś z metod dochodzi również fakt, kto jest prawnym właścicielem auta. Nawet jeśli grozi nam zajęcie samochodu przez bank to podczas spłacania rat kredytu to my odpowiadamy za auto. Klient jest właścicielem samochodu.

Natomiast gdy zdecydujemy się na wzięcie auta w leasing musimy liczyć się z tym, że dopóki nie rozwiążemy umowy z firmą leasingową auto tak właściwie wcale do nas nie należy. Pod tym względem kredyt samochodowy to korzystniejsze rozwiązanie, ale często jeśli jesteśmy zobowiązani w jakikolwiek sposób fakt posiadania samochodu to tylko dodatek. Niebywałą zaletą leasingu, która przeważa nad pobieraniem różnego rodzaju pożyczek jest to, że firma ma możliwość wliczenia sobie auta w koszty poniesione na rozkręcanie interesu czy w poczet przychodów.

Wielu przedsiębiorców głównie na tym fakcie opiera swoją decyzję – kredyt samochodowy czy leasing? Zapisy prawne umożliwiające takie postępowanie przemawiają znacznie na korzyść tego swojego rodzaju wypożyczania auta od firmy leasingowej.

Mimo to kredyty samochodowe wciąż cieszą się popularnością, chociaż tutaj znaczenie odgrywa zapewne fakt, że osoby prywatne mogą zadłużać w ten sposób, a z kolei druga forma uzyskiwania pieniędzy na kupno samochodu jest zarezerwowana raczej dla przedsiębiorców i ich firm.

Przed podjęciem decyzji sprawdź serwis polskabankowosc.com.pl/ranking-kredytow-samochodowych

Comments are closed.