Czy konsolidacja kredytów zawsze jest opłacalna?

0

Dzisiaj sporo ludzi posiada jakieś obciążenia jak kredyt, a czasem i ich kilka. Nie chodzi tu wyłącznie o pożyczki w bankach ale także bywają to raty za akcesoria AGD czy auto. Kiedy nierzadko jesteśmy zmuszeni żeby pamiętać o zapłaceniu kilku zobowiązań w ciągu tego samego miesiąca, po niedługim okresie czasu staje się to uciążliwe. I chociażby w takiej sytuacji świetnym pomysłem jest często konsolidacja naszych obciążeń finansowych. kredyty gotówkowe

Chociaż slogan ten bywa często powtarzany w spotach reklamowych banków albo w gazetach, wielu z nas wciąż nie zdaje sobie sprawy co ono znaczy. A chodzi w tym przypadku o nic innego jak wzięcie jednego kredytu na spłatę wszystkich naszych obciążeń finansowych. W tenże sposób tak naprawdę zamieniamy kilka małych kredytów na jeden duży. Dla niektórych osób takie rozwiązanie może wydawać się niedorzeczne, jednak w wielu sytuacjach bywa to najdoskonalsze z dostępnych rozwiązań.

W jaki sposób w związku z tym działa wspomniany kredyt konsolidacyjny? Wystarczy udać się do poszczególnych banków i sprawdzić jakie tego typu kredyty mogą nam zaproponować. W dużej mierze zależy to od tego jakiego typu zobowiązania finansowe nas obarczają, a także od ich wysokości. Z reguły jednakże kredyty konsolidacyjne charakteryzują się tym, że czas na ich spłatę jest rozłożony na dłuższy okres czasu w związku z czym raty bywają mniejsze. Jest to bardzo opłacalne dla klientów, którzy mieli kłopot ze spłaceniem wszystkich długów w jednym miesiącu. W tenże sposób bowiem posiadają one sposobność na zmniejszenie wydatków każdego miesiąca. W przypadku samych banków, które są chętne udzielić takich kredytów, również jest to opłacalne rozwiązanie. Przede wszystkim zyskują kolejnego klienta, który spłaca daną kwotę wraz z odsetkami, a to już jest korzystne. Po drugie, klient ten jest rzetelny jeśli chce dostać kredyt konsolidacyjny zamiast uchylać się od spłacania swoich długów.

Proponowane przez banki lub także inne instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne przeważnie są podzielone na dwa podstawowe typu. Pierwsze wśród nich to kredyty nazywane hipotecznymi, bo by je dostać potrzebne jest zabezpieczenie kredytu w postaci hipoteki posiadanego przez nas domu czy innej nieruchomości. Jest to spowodowane tym, że w tych sytuacjach konsolidacja kredytów opiewa na dość wysoką sumę pieniędzy. Czas na spłatę bywa jednak wówczas wydłużony a oprocentowanie niższe. Następny typ takowego kredytu rozpoznawany jest jako kredyt gotówkowy i zaciąga się go na mniejsze kwoty przez co nie są wymagane jakiekolwiek zabezpieczenia. Należy jednakże podkreślić, że warunki związane z jego udzielaniem są trochę mniej atrakcyjne. Okres spłaty kredytu jest znacznie krótszy, a oprocentowanie nieco większe.

Comments are closed.