Konsolidacja, czyli szybkie łączenie kredytów

0

Wprowadzenie na polski rynek finansowy instrumentu bankowego, jakim jest konsolidacja, umożliwiło milionom zadłużonych Polaków na znacznie poprawienie swojej sytuacji. Mają teraz możliwość połączenie kilku kredytów we wspólne zobowiązanie finansowe, a co za tym idzie, uniknięcie dublowania się oprocentowania czy pilnowania, aby każda rata została spłacona w terminie.Polisolokaty

Jeden kredyt to mniej problemów…

Dlaczego konsolidacja kredytów jest tak ważna z punktu widzenia naszej finansowej niezależności? Przede wszystkim dlatego, że umożliwia ona proste zarządzanie domowym budżetem bez martwienia się o rosnące z miesiąca na miesiąc odsetki czy o zbliżający się termin spłaty kolejnych rat. To również o wiele mniej formalności: zamiast kilku rat, płaconych w różnych terminach i na różne kwoty z różnym oprocentowaniem, płacimy jedną, wyższą, ale w stałych odstępach czasu.

Dzięki temu można ustawić regularne przelewy z naszego konta bankowego lub opłacać wszystko na jednym blankiecie wpłaty, co znów ogranicza dodatkowe wydatki jak opłaty bankowe czy pocztowe. Wystarczy zresztą sprawdzić, jaki jest najczęstszy powód braku spłaty raty w terminie: nie brak gotówki, co zwyczajne przeoczenie terminu, które w przypadku posiadania kilku kredytów zdarzało się nagminnie.

… także z windykatorami

Nie ma też co ukrywać, że kredyty konsolidacyjne są cenną opcją dla tych, którzy zmagają się z niebezpieczeństwem windykacji swoich długów. Liczne zobowiązania i brak regularnego ich spłacania mogą prowadzić do sprzedaży takich długów przez banki. Można uniknąć takich przypadków decydując się na konsolidację swoich zobowiązań. Dzięki temu kredytobiorca może rozłożyć swoje zadłużenie na korzystniejsze raty, z lepszym i atrakcyjniejszym oprocentowaniem i terminem spłaty, który nie będzie kolidował z wydatkami domowego budżetu. Obecnie kredyt konsolidacyjny jest uważany za jeden z najskuteczniejszych sposobów na uchronienie się przed niebezpieczeństwem windykacji.

Sprawdź dokładnie wszystkie oferty

Trzeba zwrócić uwagę na niezwykle ważną rzecz: większość kredytów konsolidacyjnych zawieranych na wysokie kwoty wymaga od klienta zastawienia hipoteki. Dlatego bardzo istotne jest to, aby taki kredyt wybierać w sposób przemyślany, dokładnie analizując oferty i wybierać te, które najbardziej nam odpowiadają swoimi warunkami. Co ciekawe, nie zawsze będą to propozycje ze szczytów rankingowych zestawień.
O ile bowiem ranking na konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/10/ranking-kredytow-konsolidacyjnych.html jest tworzony w oparciu o sztywne założenia i czynniki, o tyle potrzeby i wymagania poszczególnych klientów są różne. Wybór odpowiedniej oferty powinien być dyktowany własnymi założeniami, a zestawieniami rankingowymi.

Comments are closed.