Kto może zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

0

Stale rosnące potrzeby konsumpcyjne w połączeniu ze stosunkowo łatwym dostępem do pożyczek w banku sprawia, że coraz więcej osób wpada w spiralę kredytów. Rozwiązaniem dla takich ludzi bywają kredyty konsolidacyjne. Jakie warunki należy spełnić, aby z nich skorzystać?shutterstock_128157245

Na czym to polega?

Konsolidacja kredytów umożliwia połączenie kilku różnych zobowiązań i zamianę ich na jedno – z nowymi warunkami. W ten sposób zamiast spłacać raty kredytu gotówkowego, zaciągniętego na mieszkanie, oraz długu na karcie kredytowej, można regulować co miesiąc jedną ratę. Jest to zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem, bo pamiętamy tylko o jednym terminie, a dodatkowo wysokość comiesięcznego zobowiązania jest niższa niż suma tych dotychczasowych. Jeśli dodatkowo zabezpieczymy kredyt hipoteką, oprocentowanie będzie niższe. Pamiętajmy jednak, że im dłużej spłacamy takie zobowiązanie, tym bardziej wzrasta suma odsetek. Oczywiście, aby skorzystać z takiej możliwości i połączyć kilka kredytów w jeden, należy spełnić pewne wymagania określone przez bank. Jakie?

Kto skorzysta?

Warunkiem otrzymania kredytu konsolidacyjnego jest posiadanie stałego źródła utrzymania. Dlatego też podczas procesu starania się o taką pożyczkę, bank z pewnością zażąda zaświadczenia potwierdzającego nasz regularny dochód. Oprócz wniosku o kredyt musimy dostarczyć również potwierdzenie, że do tej pory terminowo spłacaliśmy wszystkie dotychczasowe zobowiązania. Oczywiście instytucja kredytująca zbada naszą zdolność kredytową. Pozytywna decyzja nierzadko zależy również od tego, czy mamy jakieś zabezpieczenie kredytu w postaci nieruchomości, która musi być naszą własnością.

Jak znaleźć najlepszy?

Coraz więcej banków ma w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne, stąd też klient może wybierać wśród produktów o nieco zróżnicowanych warunkach. Aby znaleźć ten najbardziej korzystny, warto poświęcić nieco czasu na poszukiwania i porównanie tych najciekawszych. Możemy w tym celu przejrzeć internetowy ranking kredytów konsolidacyjnych – oszczednoscionline.pl/kredyty-konsolidacyjne lub skorzystać ze specjalnych narzędzi i wyszukiwarek.

Comments are closed.