Kupujemy mieszkanie – jak to zaplanować?

0

Planujesz zakup mieszkania? Marzy Ci się, by mieć swoje własne M? Nie ma w tym nic dziwnego. Podobne pragnienia ma w pewnym momencie swojego życia większość osób. Każdy z nas chce przecież mieć swoje własne miejsce na ziemi, odrobinę prywatności i swobody. Kiedy jesteśmy bardzo młodzi, tak mocno może tego jeszcze nie odczuwamy. Wówczas mieszkanie w wynajmowanym mieszkaniu czy też akademiku nawet nas cieszy. Dużo się przecież wokół nas dzieje, mamy wielu znajomych, jesteśmy aktywni i szczęśliwi. Później jednak zaczyna nam brakować spokoju i stabilizacji, możliwości spokojnego wyspania się przed kolejnym dniem pracy. Gdzieś na horyzoncie zaczynakredyt hipoteka więc majaczyć kredyt hipoteczny.

Kredyt czy oszczędzanie – co lepsze?

Powoli myślimy o tym, że dobrze byłoby mieć własne mieszkanie. Ale skąd je wziąć? Jak zdobyć? To już niestety nie jest takie proste. Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na te pytania. Na pewno będzie nam potrzebna dość duża suma pieniędzy. Ludzie znajdują tutaj rozmaite rozwiązania. Jedni próbują usilnie oszczędzać, inni zaciągają kredyt mieszkaniowy, jeszcze inni wyjeżdżają na kilka lat za granicę i tam odkładają pieniądze na wymarzone M. Każdy z tych sposobów ma zapewne zarówno swoje wady, jak i zalety. Przyjrzyjmy się kredytowi.

Jakie więc plusy ma kredyt mieszkaniowy? Na pewno zasadniczym jest tu fakt, że możemy te pieniądze otrzymać w miarę szybko. Owszem, załatwianie formalności trochę trwa, ale wystarczy przecież miesiąc czy dwa i środki znajdą się na naszym koncie. Stanie się tak oczywiście tylko wtedy, jeśli spełnimy pewne warunki. Aby otrzymać kredyt hipoteczny, musimy więc posiadać zdolność kredytową, o której można więcej dowiedzieć się na konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/08/ranking-kredytow-hipotecznych.html. Co to oznacza? Przede wszystkim stałe i regularne zarobki. Załóżmy jednak, że spełnimy wszystkie warunki. Jakie kredyt mieszkaniowy ma wady? Na pewno należy do nich fakt, że jest to ogromne zobowiązanie finansowe, które stanowi przecież nawet spore obciążenie psychiczne. O kredycie będziemy musieli myśleć przez cały czas przez kolejne kilkadziesiąt lat. Już teraz pomyślmy więc o tym, jak go wybrać, by stanowił jak najmniejszy problem.

Comments are closed.