Najpopularniejsze produkty oszczędnościowe oferowane przez banki

0

Dzięki bankom w kryzysie gospodarczym możemy naprawdę bardzo bezpiecznie pomnażać swoje oszczędności. Dostępne są dla nas między innymi lokaty bankowe, konta oszczędnościowe oraz rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Postaram się pokrótce przybliżyć wszystkie te możliwości na pomnażanie swoich pieniędzy.oprocentowanie lokat

Zacznijmy jednak od tego, że każda z tych możliwości pomnażania oszczędności ma jedną, ale bardzo ważną zaletę, czyli bezpieczeństwo. Niezależnie od wszystkiego na pewno bowiem nie stracimy naszych pieniędzy. Chroni nas tak umowa z bankiem jak i fundusz gwarancyjny, który w razie czego wypłaci aż 100 tysięcy euro i to bez żadnego pytania czy procesów sądowych.

Rachunki oszczędnościowe

Lokaty bankowe to najpopularniejszy produkt oszczędnościowy banku, ale oprócz tego mamy także różnego rodzaju rachunki oszczędnościowe. Ich wadą jest dużo niższe oprocentowanie, ale z drugiej strony mamy dużą swobodę. Pieniądze wpłacamy i wypłacamy wtedy kiedy tylko mamy na to ochotę. Co więcej najczęściej jedna wypłata w miesiącu z naszego konta oszczędnościowe nie wiąże się z utratą oprocentowania. Na pewno jest to dobre dla ludzi z niepewną sytuacją finansową.

Lokaty to największy zarobek

Lokaty bankowe zdecydowanie dają nam możliwość bardzo dużego zarobku. Obecnie jest trochę gorzej z powodu spadku wysokości stóp procentowych co z kolei jest wynikiem kryzysu. Z drugiej jednak strony i tak nadal warto korzystać z lokat, gdyż są pewne i bezpieczne. Najlepsze lokaty to zdecydowanie te z wysokim oprocentowaniem oraz krótkim terminem, ale oczywiście nie zawsze musi być tak kolorowo. Zazwyczaj najlepsze lokaty to te, które są oferowane przez banki na warunkach promocyjnych. Może to być oferta lojalnościowa dla obecnych klientów banku lub specjalna oferta mająca przyciągnąć do banku nowych klientów. W tym drugim przypadku najczęściej wygląda to tak, że otwarcie lokaty tego typu wymaga na przykład otwarcia także konta w banku. Tego typu lokaty zazwyczaj są bardzo warte uwagi, nawet jeśli trzeba otworzyć jakieś konto. Najlepsze lokaty warto poszukiwać przez internet, gdzie znajdują się specjalne zestawienia dzięki którym na pewno łatwo odszukamy coś ciekawego. Zestawienia dają nam dostęp w jednym miejscu do wszystkich lokat aktualnie dostępnych na rynku.

Comments are closed.